Verzija za štampu rss Bookmark and Share Početak » Novosti » Sport »

ANA I NOVAK U ČETVRFINALU

21. 01. 2008.

ANA I NOVAK U ČETVRFINALU - Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u duelu 4. runde pobedila 17-godišnju Karolinu Voznijacki rezultatom 6:1, 7:6 (7-2). Njena naredna protivnica je Venus Vilijams koja je savladala Martu Domačovsku sa 2:0. Ivanovićeva je prvi set rutinski rešila u svoju korist, ali je u drugom setu imala mnogo poteškoća, pošto je Dankinja vodila sa 5:3. Ipak, Ana nije dozvolila gubitak prvog seta na turniru, spasla je dve set lopte i obezbedila prolaz u najboljih osam.

Treća teniserka sveta je od samog starta zaigrala agresivno i došla do brejka prednosti. Ana je dikitirala tempo i isključivo je od nje zavisilo kako će se poen završiti, pošto je Karolina Voznijacki uglavnom čekala grešku rivalke.

Volej Ivanovićeve funkcionisao je besprekorno, kretanje je bilo na vrlo visokom nivou, što je, uz standardne razorne vinere iz forhenda, bilo dovoljno za vođstvo od 1:0 u setovima nakon 31 minuta igre. Zanimljiv je podatak da mlada Dankinja tokom celog prvog seta nije napravila nijedan direktan poen.

Karolina Voznijacki je na početku drugog seta totalno promenila pristup i zaigrala mnogo ofanzivnije i odlučnije, pošto je nestala trema uzorkovana prvim nastupom na areni Rod Lejver. Karolina je vrlo lako čuvala svoj servis, a onda joj je Ana u petom gemu, sa tri greške iz forhenda, poklonila brejk za prednost od 3:2.

Karolina je imala znatno više poverenja u svoje udarce, a Ana je bila zatečena naglim usponom u igri protivnice, pa je pravila nedopustivo veliki broj neiznuđenih grešaka. Duboke i precizne loptice, uz niz propusta naše igračice, dovele su Dankinju u situaciju da servira za izjednačenje, ali je Ivanovićeva neutralisala dve set lopte, a potom došla do 5:5.

Ana je imala meč loptu u dvanaetom gemu, ali je Karolina Voznijacki odigrala hrabro i uspela da izbori taj brejk. Srpkinja je u "dodatnom gemu" uspela da podigne nivo igre i zasluženo došla do četvrtog trijumfa na ovogodišnjem turniru u Melburnu.

Novak bez problema sa Hjuitom

Novak Ðoković pruidružio se Jeleni i Ani u četvrtfinalu na AO. On je u osmini finala sa 3:0 po setovima 7:5; 6:3 i 6:3 savladao domaćeg tenisera Lejtona Hjuita, 19. nosioca na turniru. Meč je trajao dva ipo sata. Novak je tako ostvario svoj najbolji rezultat na AO i poveo u međusobnim duelima sa Hjuitom 2:1. Novak je nastavio niz sjajnih mečeva bez izgubljenog seta. Ðoković je bio bolji u as udarcima,13:6 i 36:41 u neiznuđenim greškama. Imao je dve servis greške više 6:4, a iskoristio je 7-12 brejk prilika.

Oba tenisera osvojili su svoje servise na početku meča. U trećem gemu Novak je imao čak tri brejk prilike, ali ih nije iskoristio. Od uzgubljene situacije, Hjuit se vratio i osvojio svoj, a zatim i Novakov servis i došao do prednosti od 4:2. Australijanac je nastavio sa agresivnom igrom i u sedmom gemu, veoma je malo grešio i odlično igrao na mreži. Novak je bio pred gubitkom sedmog gema, ali je supeo da se odbrani. U osmom gemu imao je 0-40 i iskoristio odmah prvu loptu.

U devetom gemu Novak je bio pred gubitkom servisa, ali je sa tri vezana poena uspeo da povede sa 5:4. Posle velike borbe pri rezultatu 5:5 Novak je ipak uspeo da dođe u priliku da osvoji prvi set na Hjuitov servis. Imao 0:40 i iskoristio prvu set loptu za 7:5

U drugom setu bilo je 1:1, a onda je Hjuit napravio brejk, međutim Novak je odmah uzvratio i izjednačio na 2:2. Ponovo je naš teniser vezao tri gema i poveo sa 5:2. Do kraja seta oba tenisera su osvajala gemove na svojim servisima.

Već u prvom gemu trećeg seta Nole oduzima servis Hjuitu, i veoma brzo dolazi do velike prednosti od 4:2.

Posle 2 sata i 20 minuta došao je do dve gem set meč lopte, ali je Hjuit preokrenuo i rezultat i slavio u osmom gemu. Međutim to nije poremetilo našeg igrača koji je uzvratio brejkom i slavio sa 3:0.

U četvrtfinalu protivnik će mu biti Španac David Ferer, koji je sa 3:1 savladao Huana Karlosa Ferera.

Čitanja: 1720

Beogradski maraton -
Beogradski maraton

U polumaratonu i maratonu učestvovalo je 4.484 takmičara, a uprkos kiši i lošem vremenu više od 20.000 rekreativaca trčalo je
Trka za VN Nemačke sve manje izgledna -
Trka za VN Nemačke sve manje izgledna

Trka Formule 1 u Nemačkoj sve je manje izvesna, pošto uprava nijedne od dve staze nije uspela da se dogovori
Meklaren-Honda -
Meklaren-Honda

Meklaren-Honda. Crveno-belo. Osamdesete, devedesete. Aerton Sena. Alen Prost. Sama pomisao na tu kombinaciju vraća u prošlost, u divno vreme kada
Blistava sezona Ane Subotić -
Blistava sezona Ane Subotić

Atletičarka Ana Subotić je imala izuzetno uspešnu prošlu godinu i zlatnim se slovima upisala kao prvi olimpijac iz Ivanjice, proslavljajući
Rozbergu pol pozicija u Ostinu -
Rozbergu pol pozicija u Ostinu

Vozač Mercedesa Niko Rozberg osvojio je pol poziciju pred Veliku nagradu Sjedinjenih Država, 17. trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1. Nemac