Verzija za štampu rss Bookmark and Share Početak » Novosti » Sport » Košarka »

HEMOFARM - PARTIZAN 88:84

14. 06. 2008.

HEMOFARM - PARTIZAN 88:84 - U drugoj utakmici finalne serije plej -ofa prvenstva Srbije za košarkaše večeras je u Vršcu tim domaćeg Hemofarma savladao ekipu beogradskog Partizana sa 88:84 (20:21, 18:11, 24:19, 26:33) i izjednačio u pobedama na 1:1.

U sportska dvorani "Milenijum", pred oko 2.500 gledalaca, sudili su: Belošević(Beograd), Nešković(Kraljevo) i Vojinović(Novi Sad).

Hemofarm: Pavković 14, Despotović, Simonović, Joksimović 15, Božović 2, Marković 6, Savović, Borisov, Marjanović 5, Maršal 27, Mačvan 9, Vukosavljević 10.

Partizan:Palasio 22, Tepić 5, Kecman 7, Borovnjak, Tripković 11, Veličković 7, Peković 20, Vitkovac 11, Djurković, Božić, Milošević, Vranješ.

Posle ravnopravne igre u prvoj četvrtini, poslednje vođstvo gostiju zabeleženo je sredinom drugog perioda igre, kada su, nakon trojke Vitkovca, Beograđani poveli sa 28:25.

Zatim je usredila serija domacih košarkaša sa 12:0. Minut pre kraja druge četvrtine, Vrščani su poveli sa 37:28 i, faktički, tada preokrenuli utakmicu u svoju korist.

U nastavku su izabranici Vlade Vukojčića konstantno imali desetak poena prednosti, sve do dve minute pre kraja, kada su "crno-beli" uspeli da vođstvo domaćih smanje na samo pet koševa.

U samoj završnici igrači Hemofarma bili su izuzetno precizni sa linije slobodnih bacanja. Pre svega Joksimović, Mačvan i Pavković, što je domacim košarkašima na kraju omogucilo sigurnu pobedu.

Izvor: [tanjug]
Čitanja: 1965 | Komentara: 0 | Dodaj komentar