[sql_error] : Table 'bgsvet11_bgs_new.bgs_register' doesn't exist

- query: INSERT INTO `bgsvet11_bgs_new`.`bgs_register` (`ip`,`date`,`browser`,`referer`) VALUES ('44.221.45.48','1711690279','claudebot','')

Verzija za štampu rss Bookmark and Share Početak » Novosti » Sport » Košarka »

POBEDA PARTIZANA U SPLITU

09. 12. 2007.

POBEDA PARTIZANA U SPLITU - Košarkaši Partizana Igokee pobedili su Split u gostima 84:69 (17:10, 21:29, 22:27, 9:18), u 13. kolu regionalne NLB lige. Trenutno najbolji centar Evrope Nikola Peković još jednom je bio centralna figura meča sa 33 poena i 11 skokova, a pored Pekovića jedini dvocifren u timu Duška Vujoševića bio je Milenko Tepić sa 21 poenom. U domaćem sastavu, Marlon Garnet je postigao 19, a Entoni Etkins 12 poena.

Ipak, gostovanje u Splitu nije bilo potpuno uspešno za Partizan pošto je Milt Palasio sredinom druge četvrtine iskrenuo skočni zglob, i nije se više vraćao u igru. „Crno beli“ su se ovim trijumfom učvrstili na čelu tabele sa 12 pobeda i jednim porazom.

Partizan je, nakon serije teških utakmica i neugodnog poraza u evroligi od turskog Ulkera, loše počeo meč u Splitu, i domaćin je već posle 2 minuta imao sedam poena prednosti – 9:2. Beograđani ni u nastavku prve deonice nisu bili efikasni, pa je rezultat posle deset minuta bio 17:10 za Split.

Početkom druge četvrtine Milenko Tepić je sa pet poena probudio svoj tim, koji je stigao na samo dva poena zaostatka (19:17), ali je tim Slobodana Subotića uzvratio preko Etkinsa za 24:19. Ipak, tada je proradio Nikola Peković koji je u drugih deset mnuta ubacio čak 15 poena, a Partizan je do prvog vođstva na meču došao u poslednjoj sekundi prvog dela poenima Tepića - 39:38.

Nekoliko trenutaka pre toga plej „crno belih“ Milt Palasijo doživeo je povredu skočnog zgloba, kada mu je jedan igrač domaćina pao na nogu.

Iako su u drugom delu igrali bez prvog plejmejkera, igrači Partizana odigrali su odlično, i potpuno su nadigrali protivnika. „Crno beli“ su početkom poslednje deonice fenomenalnom odbranom sveli domaćina na samo tri poena za šest minuta, i razlika je pri kraju došla i do najviših 84:66. Na kraju je Garnet ubacio trojku za konačnih 84:69.

U narednom kolu, Partizan gostuje Vojvodini u „Spensu“.