[sql_error] : Table 'bgsvet11_bgs_new.bgs_register' doesn't exist

- query: INSERT INTO `bgsvet11_bgs_new`.`bgs_register` (`ip`,`date`,`browser`,`referer`) VALUES ('54.145.12.28','1711708570','claudebot','')

Verzija za štampu rss Bookmark and Share Početak » Novosti » Sport » Košarka »

TEODOSIĆ ODVEO SRBIJU U FINALE!!!

20. 09. 2009.

TEODOSIĆ ODVEO SRBIJU U FINALE!!! - Košarkaši Srbije pobedili su posle produžetka Sloveniju 96:92 (11:19, 24:26, 21:12, 23:22, 17:13) i prvi put se plasirali u finale Evropskog prvenstva!

Posle velike borbe i preokreta u drugom poluvremenu najmlađi tim na prvenstvu sjajno je odigrao u završnici i produžetku i predvođen fantastičnim Milošem Teodosićem (32 poena) pobedio Sloveniju od koje je izgubio u grupi. Odlični centri Krstić i Perović ubacili su po 18 poena. Srbija će u velikom finalu u nedelju (21:15h) igrati protiv Španije.

Najbolji igrač kod Slovenije bio je Erazem Lorbek koji je zabeležio dabl-dabl sa 25 poena i deset skokova, ali je poslednjih deset minuta meča proveo na klupi zbog pet ličnih grešaka. Njegov brat Domen ubacio je 22 poena, a Boštjan Nahbar 18.

Meč koji je počeo veoma snažnom igrom u odbrani oba tima bolje je otvorila Srbija koja je iskoristila nekoliko grešaka Slovenaca u napadu i povela 6:2. Međutim, u drugom delu perioda igra 'Orlova' u napadu nije bila na nivou pa su se Slovenci vratili i serijom 13:0 došli do 15:6.

Srbija se do kraja perioda ipak uspela približiti rivalu koševima sa linije slobodnih bacanja ali je zbog lošeg šuta iz igre (3/14) i dalje bila u zaostatku pa su Slovenci četvrtinu dobili (19:11).

Priključak Srbije je i u nastavku održavao Perović koji je početkom drugog perioda pogodi tri puta iz reketa i postao prvi igrač sa dovcifrenim brojem poena na utakmici (11).

Srbija je mnogo boljeigrala u drugom periodu ali sa očajnim šutem za tri poena (prva trojka tek iz devetog pokušaja) nije uspela da se približi na manje od šest poena Sloveniji koja je nekoliko puta imala dva plus jedan situacije u prilikom koševa. Polovimon perioda dogodila se i jedna diskutabilna situacija kada su subije priznale trojku Lorbeku iako je vreme predviđeno za napad verovatno isteklo.

Do kraja perioda Slovenija je ikoristila veliki broj prekršaja naših igrača i sa čak 20 poena sa linije slobodnih bacanja (20/21) otišla na odmor sa deset poena prednosti (45:35).

Srbija u drugom poluvremenu počinje mnogo bolje da igra odbranu, nekoliko puta zaustavlje napad Slovenija ali to nije dovoljno dobro ispratio napad. Samo što su ’Orlovi’ prišli na sedam poena prednosti Slovenci postižu dve trojke (kod jedne je igrač pod košem pipnuo loptu, a kod druge Lakovič je verovatno napravio korake pre asistencije). Duda Ivković se žalio sudijama (Huan Arteaga - Špa, Sreten Radović -Hrv, Tomas Jasevičius - Lit.) ali je samo zaradio tehničku grešku, pa je Slovenija ponovo bila na +11.

Naši košarkaši ipak nisu pali u tim trenucima negu su nastavili sa dobrom odbranom i mini serijom 8:0 (trojka Veličkovića, druga na utakmici za Srbiju) smanjili zaostatak na 52:49.

Krajem perioda Slovenija ulazi u probleme sa ličnim greškama (Lorbek i Nahbar po četiri). Mnogo manji broj slobodnih bacanja omogućio je našim košarkašima da, pošto su malo i šut popravili, priđu Slovencima na samo poen zaostatka (57:56).

U drugom minutu četvrte četvrtine Srbija konačno dolazi do prednosti sa dve trojke Teodosića za 62:58.

U veoma uzbudljivom nastavku sa malim brojem poena i dosta grešaka na obe strane Srbija je jedno vreme kontrolisla igru, ali je Slovenija, iako je ostala bez Lorbeka zbog pet ličnih, iskoristila nekoliko brzopletih napada ’Orlova’ i ponovo povela sa 72:69. Slovenci su nastavili da održavaju prednost i pored problema u napadu.

U poslednja dva minuta zamalo su odlučili utakmicu sa tri vezane trojke (Jagodnik iz skoro nemuguće situacije), ali je fantastični Teodosić sa četiri poena sa slobodnih bacanja i trojkom u samom finišu izborio produžetak.

Srbija je produžetak otvorila fantastično, i za razliku od meča sa Turskom, postigla sedam vezanih poena za 86:79. Redom su pogađali Teodosić, Krstić i Tripković koji je konačno pogodio za tri poena. Prve koševe Slovenija je postigla sa linije slobodnih bacanja, ali je u samo 60 sekundi postigla pet poena.

Poslednja dva minuta Teodosić je jedini od srpskih košarkaša igrao na nivou i održao Srbiju u prednosti sa dve trojke, ali je Jaka Lakovič na 12 sekundi pre kraja vratio jednu trojku i smanjio na samo jedan poen zaostatka.

U penal završnici Teodosić je ponovo pogodio dva slobodna bacanja, a posle samo jednog pogotka Udriha, Novica Veličković hvata loptu u skoku i dobija faul. Novi igrač Real Madrida pogađa oba slobodna bacanja i donosi Srbiji prvo finale otkad nastupa kao samostalna zemlje.

U velikom finalu u nedelju Srbija će igrati protiv Španije koja je lako 'pobedila Grčku u prvom polufinalu.

Izvor: [ b92.net ]: foto FoNet

Čitanja: 2139 | Komentara: 0 | Dodaj komentar