[sql_error] : Table 'bgsvet11_bgs_new.bgs_register' doesn't exist
- query: SELECT * FROM `bgsvet11_bgs_new`.`bgs_register` WHERE ip='18.116.80.134' AND browser='Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)'

- query: INSERT INTO `bgsvet11_bgs_new`.`bgs_register` (`ip`,`date`,`browser`,`referer`) VALUES ('18.116.80.134','1714085548','Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)','')

Verzija za štampu rss Bookmark and Share Početak » Novosti » Sport » Vaterpolo »

BRILJANTAN START NAŠEG PRVAKA

29. 11. 2009.

BRILJANTAN START NAŠEG PRVAKA - Partizan je čvrstim korakom krenuo u novu sezonu Evrolige. Naš šampion je u gostima u potpunosti razbio Budvu. Mnogi simpatizeri domaćih su već na poluvremenu počeli da napuštaju bazen jer su videli da Budva nema šansu za povoljan rezultat. A oni koji su ostali mogli su da uživaju u majstorijama Prlainovića, Sora, Vujasinovića i društva.

Kao što su i najavljivali, „crno-beli” su svoju igru bazirali na čvrstoj odbrani. Igrali su odgovorno, požrtvovano, nije bilo slabog mesta u timu.

- Kada vaterpolisti ovako uđu u meč onda im trener i ne treba. Odigrali su sve kao što smo se i dogovorili. Ponovo moram da istaknem igru u odbrani zbog koje smo naterali Budvu da izgleda bezidejno. A u napadu posle uvodnog ulaska u meč sve je išlo kako treba. Ne mogu nikoga da izdvojim, ovo je prava timska pobeda - rekao je trener Partizana Igor Milanović.

Partizan je rivala slomio u periodu od sredine prve do kraja druge četvrtine. Šefika je prvo savladao Prlainović, ubrzo posle kontre Vujasinović a posle vrlo lepe akcije Prlainović je povisio na 3:0. Budvani su prvi gol postigli tek u 12. minutu. Sve do kraja naš šampion je u odbrani igrao kao po udžbeniku. Komandant ispred gola Partizana bio je ponovo sjajni Slobodan Soro. Sigurnost u odbrani je omogućila slobodniju igru u napadu a sve je i konačno bilo gotovo kada je dva minuta pre kraja trećeg dela najbolji strelac meča Andrija Prlainović povisio na 8:2. Poslednjih osam minuta igre su bili samo formalnost. Na kraju Beograđani su bazen napustili ispraćeni aplauzima korektne domaće publike. Za publiku može da se kaže da je bila korektna, ali i za sudijski par baš i ne. Odnos isključenja dovoljno govori, međutim arbitraža u ovom susretu nije mogla da igra ikakvu ulogu.

Bazen: SRC Budva. Gledalaca: 1.000. Sudije: Luc (Nemačka), Kun (Mađarska). Igrač više: Budva 10 (2), Partizan Rajfajzen 2(2). Peterci: Budva 1(0), Partizan Rajfajzen 1(1).

BUDVA: Šefik (5 odbrana), Petković, Ćirić, Danilović, Ljubanović, Tičić, Pejaković, Pasković 1, Trbojević 1, Peković, Ivošević, Franićević 1, Antonijević. Trener Krivokapić.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Soro (12 odbrana i peterac), Ćuk, Rađen, Korolija, Aleksić, Pijetlović 2, Prlainović 5, Gocić, Avramović, S. Mitrović, Vujasinović 1, Gak 1, B. Mitrović. Trener Milanović.

Izvor: [ politika.rs ]

Čitanja: 1962 | Komentara: 0 | Dodaj komentar

Vaterpolisti sa Mađarskom za titulu -
Vaterpolisti sa Mađarskom za titulu

Kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Vanja Udovičić rekao je da će utakmica protiv Mađarske u finalu Svetske lige biti spektakl. "Utamica
Od dna do krova -
Od dna do krova

Vaterpolo klub Crvena zvezda je prvi put u klupskoj istoriji postao prvak Evrope. Fantastičan uspeh i za srpski vaterpolo koji