Verzija za štampu rss Bookmark and Share Početak » Novosti » Sport » Vaterpolo »

UBEDLJIVI I PROTIV NEMACA 17:3

05. 09. 2010.

UBEDLJIVI I PROTIV NEMACA 17:3 - Srpski vaterpolisti su izgleda najbolje sačuvali za kraj. U poslednjem meču grupne faze takmičenja "delfini" su, posle najbolje igre prikazane u dosadašnjem toku Evropskog prvenstva, ubedljivo savladali reprezentaciju Nemačke, rezultatom 17:3. Najbolji strelci Filipović i Udovičić sa po tri pogotka.

Silovito kako su počeli, srpski "delfini" su i završili takmičenje po grupama. U poslednjem kolu Grupe B izvojevana je ubedljiva pobeda nad Nemcima rezultatom 17:3, po četvrtinama 4:2, 5:0, 2:0, 6:1.

Iako se od protivnika očekivao jači otpor, već u drugoj četvrtini koju je Srbija dobila sa 5:0 bilo je jasno da će ovo biti samo još jedan trening Udovičićevih izabranika.

Dok su u prvoj četvrtini koju su izgubili sa 4:2 "panceri" i prikazali neku igru, ona se raspala već u nastavku meča.

"Delfini" su prosto oduvali Nemce u drugih sedam minuta meča. Do izražaja je tada došla čvrsta odbrana koja nijednom nije popustila, dok su u napadu viđeni veoma atraktivni golovi, poput onih koje su postigli Prlainović iz velike daljine, i Gocić na asistenciju Filipovića.

I u nastavku odbrana Srbije bila je neprobojna za nemačke vaterpoliste. Ni u trećem periodu "delfini" nisu primili nijedan pogodak. Ipak, i "panceri" su podigli nivo svoje odbrane pa su Udovičićevi izabranici "samo" dva puta poentirali.

U poslednjoj četvrtini srpski vaterpolisti nisu ponovili greške iz prošle utakmice, kada su pustili Makedoncima da postignu čak šest golova, ovaj put odbrana je u tom periodu samo jednom popustila.

Nemci su oproštajni pogodak dali na sredini poslednje četvrtine, a tih sedam minuta, napad "delfina" bio je nemilosrdan i postigao čak šest pogodaka, a istakao se Vapenski sa dva gola.

Može se reći da je protiv Nemaca prikazana do sada najbolja igra srpske reprezentacije na šampionatu. Nije bilo ni sekunda opuštanja ceo meč, a srpski vaterpolisti "rešetali" su protivnički gol do poslednje sekunde meča.

Ohrabruje činjenica da je igra cele ekipe u usponu, a forma je izgleda tempirana za pravi momenat, kada počnu borbe u eliminacionoj fazi takmičenja.

Srbija je ovom pobedom najverovatnije zauzela drugo mesto u grupi B i čekaće rasplet u Grupi A, odakle će joj trećeplasirana ekipa biti protivnik u borbi za polufinale.

Najbolji strelci u srpskoj reprezentaciji bili su Udovičić i Filipović sa po tri pogotka, Rađen, Gocić, Nikić i Vapenski postigli su po dva gola, dok su Aleksić, Prlainović i Pjetlović postigli gol manje.

Izvor: [ rts.rs ]

Čitanja: 1728 | Komentara: 0 | Dodaj komentar

Vaterpolisti sa Mađarskom za titulu -
Vaterpolisti sa Mađarskom za titulu

Kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Vanja Udovičić rekao je da će utakmica protiv Mađarske u finalu Svetske lige biti spektakl. "Utamica
Od dna do krova -
Od dna do krova

Vaterpolo klub Crvena zvezda je prvi put u klupskoj istoriji postao prvak Evrope. Fantastičan uspeh i za srpski vaterpolo koji